טיפים לסידור ארון בגדים

כולנו מכירים את הסיוט שנקרא ארון הבגדים המבולגן. הבגדים מפוזרים ללא סדר וללא קיפול, בגדי קיץ וחורף מונחים יחדיו ובגד שאנו אוהבים ומחפשים כבר תקופה אבדו עקבותיו. מה עושים? אין ברירה וחייבים לסדר את ארון הבגדים כל כמה חודשים והכי טוב בין חילופי העונות. יש לשמור על שגרת סדר ארון כדי לדעת מה יש לנו, מה חסר לנו, מה כדאי לקנות כדי שנוכל לאתר את הבגדים בנוחות ובקלות.

כיצד מסדרים ארון בגדים?

סידור ארון נעשה בשלבים, כאשר כל שלב הוא הכנה לשלב הבא:

  • הוצאת כל הבגדים מהארון וניקוי המדפים.
  • מיון בגדים להשארה, למסירה ותרומה וזריקה
  • הפרדת בגדים לפי עונות (קיץ, חורף).
  • אחסון בגדי העונה שחלפה במדפים הפחות נגישים (גובה העיניים ומעלה).
  • הנחת הבגדים מקופלים לפי סוג ספורט, עבודה טיולים ועוד.
  • תליית הבגדים החגיגיים אם ניתן.
    היתרונות של סידור בגדים הם רבים: ברגע שמוציאים את כל הבגדים מהארון, אפשר לראות את כולם, להיזכר בבגד שסתם זרוק וכבר שכחנו ממנו ואינו בשימוש. בגד שלא לבשנו כבר מעל לשנה סביר להניח שכבר לא נלבש יותר לעולם. במקרה כזה מסירת הבגד תפנה לנו מקום יקר בארון והבגד שנמסר ישמח אחרים שייהנו ממנו. יתרה מכך, ניקוי המדפים אחת לתקופה יעזור לנו לשמור על ניקיון הבגדים.

חסכון כסף בסידור ארון

מומלץ לנצל את חילופי העונות לסידור ארון, שכן בתקופה זהו נמצאים הבגדים בשינוע. בגדי העונה שהסתיימה זה עתה מועברים לאחסון ובמקביל אנו מאווררים מאחסון את הבגדים של העונה הקרבה. פעולה זו מאפשרת שתי פעולות יעילות:

זוהי הזדמנות מעולה לבדוק איזה סוג בגד חסר לנו מהעונה שכרגע חלפה ומה נרצה להשלים. מכירות סוף העונה בעיצומן, מחירי הבגדים של העונה שחלפה נמוכים ואנו יכולים להרשות לעצמנו להצטייד לעונה הבאה.
נוכל לבדוק את הבגדים שאחסנו משנה שעברה ולקראות אם אכן אנו זקוקים לכל הבגדים ששמרנו. ייתכן וניווכח שבעצם אנו לא זקוקים לכל הבגדים או לא אוהבים אותם ולכן אפשר למכור או למסור אותם ולפנות בארון מקום. יש להתייחס לסידור הארון כניהול מחסן לכל דבר וכך נחסוך כסף ונמנע מהוצאות כסף לא שקולות.

שיטות סידור ארון בגדים

ניתן לסדר ארון במספר שיטות לפי הנוחות:

קיפול בגדים יתבצע בדרך כלל לפי צורת המדפים. אם מדפי הארון רחבים ניתן לקפל את הבגד קיפול אחד ואם מדפי הארון צרים ניתן לקפל את הבגד מספר פעמים.
כאשר מקפלים חולצה רצוי שצווארון החולצה יהיה כלפי פנים, כך יראה הארון מסודר יותר וניתן יהיה לבחור את החולצה על פי הצבע בקלות.
מיון לפי צבעים. אני אוהבת לרכז את הבגדים הן לתליה והן המקופלים לפי צבעים, כך שאם אני מחפשת חולצה לבנה לטקס כלשהו, הן מרוכזות יחדיו. ההחלטה הופכת לקלה ומהירה יותר שכן אין לי מקום אחר לחפש.
רצוי לתלות בארון מכנס, אם יש אפשרות כזו, וכך נמנע מקפלים שיופיעו במכנס. במקרה כזה רצוי להשקיע במתלים איכותיים המאפשרים תליה איכותית ולא להסתפק בקולבים ישנים שקבלנו מהניקוי היבש. כדאי לדעת שאפשר להשתמש במתלים גם לחגורות ואף תכשיטים וכך אלה לא יתגוללו בארון סתם.
רצוי לארגן בארון מגירות או סלסילות עבור הבגדים התחתונים והגרביים, כדי למנוע את היעלמותם וכמו כן לחסוך מקום בארון.
שיטה נוספת היא קיפול הבגדים והנחתם בסט מוכן, חולצה מכנסיים גרביים כולם תואמים ומוכנים ביחד וזאת כדי להקל עלינו את מלכת התאמת הבגדים כל בוקר מחדש, שיטה זו מעולה כאשר אנו קונים סט תואם ובייחוד לילדים הקטנים שלנו שרוצים עצמאות. להתלבש לבד. אני אישית עושה זאת גם לצעיר שלי שבגן הילדים.
קולבים מסוג אחד בארון תורמים רבות לנראות הארון, השתדלו להעדיף קולב עץ שיש בו גם מגרעות בשוליו לצורך תליית חצאית או חולצה עדינה וגם מוט לתליה של מכנסיים או שמלה ארוכה. יתרון נוסף של קולה בעץ הוא יכולתו לשאת משקל רב כמו מעילים.

מניסיוני הרב, אין סידור ארון בגדים מנצח. סידור ארון זה דבר מאוד אינדיבידואלי ואישי, מה שמתאים לאחד לא בהכרח יתאים לשני. אך ישנן מגוון פתרונות היכולים לעזור. בעבודתי עם לקוחותיי אני שואלת, מתייעצת ובוחרת יחד עם הלקוח את הסידור שייטיב עמו ויחזיק מעמד לאורך זמן.

וכמובן, הנני זמינה לכל שאלה.

סידור ארון מהנה,

ענבל

כיצד מתבצע הליך סידור בתים?

בעשורים האחרונים עלתה רמת החיים ואתה השתנו שני גורמים, מצד אחד כמות החפצים והרכוש בבית...

שינויי יעוד חדר והתאמה לצרכים

החיים שלנו משתנים מהר יותר מהבתים שלנו. ילדים שעוזבים את הבית, הורים שמזדקנים, התחלת עבודה...

פריקה וסידור

עם בא-לי סדר, סידור הבית לאחר מעבר דירה מתחיל ומסתיים בימים שלאחר המעבר, כאשר כל...

איך אנחנו יכולים לעזור?

סדר וארגון לבית

יד מכוונת ותומכת, למידת הצרכים והרצונות, תכנון מהלכים והוצאתם לפועל תוך מיצוי מלוא הפוטנציאל המרחב וקידום המטרות המוגדרות שלכם, ליצירת מרחב הרמוני לפי טעמכם ואורח חייכם

סדר וארגון לעסקים

מגוון פתרונות רחב לעסקים החל מסידור ניירת, ארכיב, שינוי ייעוד משרד, ארגון במרחב הפתול, מעברים קלים כחלום, הרצאות וסדנאות מעשיות

אריזה ופריקה

מעבר דירה / משרד יכול להיות אירוע מרגש שמזמן התחדשות והצלחה, אך יש לו גם היבטים מלחיצים וגוזלי זמן. אריזה נכונה של הרכוש לרגל מעבר דירה יכולה להקל על השהות בנכס הקיים עד לזמן המעבר, וגם להבטיח פריקה מסודרת ואפקטיבית לאחריו.

מעבר משרדים

מעבר משרד / עסק יכול להיות כאב ראש אחד גדול גם אם הדבר נעשה בשל גדילת המשרד והצלחתו, אך עם יד מכוונת וניהול הפרוייקט מא' עד ת', כאב הראש יתחלף בחיוך ענק מעבר כחלום - אמרתי כבר?

מעברים לגיל השלישי

לכל מעבר יש סיבה, בייחוד בגיל השלישי: יש מעברים בגלל סיבות בריאותיות, נגישות, רצון להיות קרובים לילדים והנכדים, רצון בחיי חברה ותרבות עשירים יותר, והרבה פעמים בגלל תחזוקה אין סופית של הבית הגדול שכבר רוב חדריו ריקים מדיירים - זו עבודה לא קלה, ואנו עושים זאת עם חיוך :-)

סדנאות והרצאות

מגוון הרצאות וסדנאות מעשיות לסדר וארגון שיעזרו במהלך שיגרת היום הלחוץ שלנו, זו לא סתם סלוגן - זו דרך חיים

קבעו איתנו פגישת היכרות

הצטרפו למאות לקוחות שכבר נהנים משיטת בא לי סדר לסידור, ארגון ומעבר דירה בקלות

או מלאו את הטופס הבא ואנו נחזור אליכם בהקדם

היי, כאן ענבל.. אשמח לעזור
אפשר לשלוח לי הודעת וואטסאפ!

דילוג לתוכן