סידור בתים לפסח 2023 – כך תערכו ניקיון אביב אמיתי

אין זמן טוב יותר להפשיל שרוולים ולארגן את הבית מאשר פסח. בין אם אתם מארחים או נערכים לימים שקטים בבית בחג, זה הזמן לאמץ כמה כללים לסידור בתים לקראת פסח שעוד רגע כאן

האביב שמגיע עוד רגע מזכיר לנו שפסח עושה את דרכו בצעדי ענק. ואם כבר פסח, אין תקופה טובה יותר לסידור וארגון הבית. אנחנו נערכים לחג, מחליפים את הכלים בכלי הפסח, מוציאים את הבגדים והמצעים מהארונות ומנהלים מערכת יחסים צמודה עם מכונת הכביסה כדי שהכל יהיה נקי לקראת החג.

סידור בתים לקראת פסח הוא הרבה יותר מניקיון כללי, הוא הזדמנות נפלאה לארגן ולסדר מחדש את הבית ולהמשיך את השנה בלי בלגן מיותר. הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לעשות זאת ולשמור על תוצאות נהדרות גם אחרי שהחג יסתיים.

תכננו את הסידור מראש
חדר חדר, ארון ארון, פינה פינה – לכל אחד יש התייחסות נפרדת ומאפיינים נפרדים – וגם אתגר שונה כשמגיעים לסדר ולארגן אותו. כדי לסדר את הבית לקראת פסח ולהרגיש שבאמת עברתם על כל נקודה ונקודה, כדאי לתכנן מראש. סידור בתים לקראת פסח יכול להתחיל כבר עכשיו, בצעדים קטנים ומדודים לעבר המטרה.

בידקו מהם האזורים המועדים לפורענות בבית, אלו שכל השנה אתם עוברים לידם ורוצים לארגן ולסדר, אך אף פעם לא מצליחים. קבעו זמן לטפל בכל אחד מהם – פרויקטים קטנים אלו, שנעשים על פני תקופה, יבטיחו שתשקיעו את המחשבה בכל פינה ותמצאו פתרונות חכמים שיעבדו עבורכם לאורך זמן.

זה הזמן לשינוי
האביב הוא תקופה שבה הכל מתחדש וזו לא סתם קלישאה. זמן שינוי בבית פירושו לארגן מחדש את מה שלא עובד. סידור בתים לקראת פסח צריך לכלול מחשבה על הפינות שבהן אפשר לעשות שינוי דרך הצבה של רהיט בצורה אחרת, הוספת מדפים לאחסון או תצוגה, הוצאת רהיט שאין בו צורך וכדומה.

השינויים הקטנים האלו יוכלו לשפר את חייכם גם אחרי שפסח ייגמר. חישבו אילו פינות זקוקות לטיפול אחר, לשינוי ועדכון ואפילו לשיפוץ קטן. לפעמים באמצעות סידור מהותי ועמוק של הבית, תגלו שהוא נראה שונה – גם בלי שיפוץ יקר או עיצוב חדש.

כל המיותר השליכוהו
סידור בתים לקראת פסח הוא לא רק ניקיון יסודי, אלא גם הזדמנות להיפטר מהפריטים והחפצים שאתם כבר לא צריכים. תהליך סידור הבית יכול לכלול מעבר על כל הארונות, מיון בגדים שאתם לא לובשים או שכבר קטנים על בני המשפחה, ליקוט כלי בית שמעולם לא השתמשתם בהם, צעצועים ישנים שכבר לא בשימוש ועוד.

השאלה המרכזית בתהליך היא האם יש ערך לחפץ – הן מבחינה פרקטית ושימושית, הכי יומיומית, והן מבחינה רגשית. התהליך הזה של מיון וזריקת חפצים מיותרים הוא לא פשוט, אבל בסופו מרגישים הקלה גדולה.

את החפצים שכבר אי אפשר למחזר ולהשתמש בהם תוכלו לזרוק ואת אלו שכן תוכלו להעביר הלאה לתרומה ובכך להרגיש שרגע לפני החג עשיתם משהו בשביל מישהו אחר, והרבה בשבילכם.

מותר לבקש עזרה
אם אתם רוצים להשקיע בסידור הבית לקראת החג ולהוציא את המקסימום מהתהליך, כך שהבית יישאר מאורגן ומסודר גם לאחר החג, תוכלו להיעזר במסדרת בתים מקצועית. במסגרת התהליך מגיעה אל הבית אשת מקצוע שתפקידה להבין איפה בתוך חלל הבית ישנן פינות מועדות לפורענות ואלו שינויים אפשר לעשות כדי ליצור שגרה מסודרת ומאורגנת יותר בבית.

סידור בתים לקראת פסח יכול לכלול מיון וקיפול של בגדים, ארגון הניירת בחדר העבודה, סידור ארונות המטבח וחדר הילדים והתייחסות לכל הנקודות המועדות לפורענות בבית. היתרון של בעלת מקצוע שמגיעה מבחוץ הוא נקודת המבט האובייקטיבית, שתאפשר לה למצוא עבורכם פתרונות חכמים לארגון הבית.

פסח הוא זמן נפלא לסדר את הבית ועם השלמת התהליך מגיעות תחושות של התחדשות, רעננות וחגיגיות שעוטפות את הכל ומוסיפות לאווירת החג.

 

כיצד מתבצע הליך סידור בתים?

בעשורים האחרונים עלתה רמת החיים ואתה השתנו שני גורמים, מצד אחד כמות החפצים והרכוש בבית...

שינויי יעוד חדר והתאמה לצרכים

החיים שלנו משתנים מהר יותר מהבתים שלנו. ילדים שעוזבים את הבית, הורים שמזדקנים, התחלת עבודה...

פריקה וסידור

עם בא-לי סדר, סידור הבית לאחר מעבר דירה מתחיל ומסתיים בימים שלאחר המעבר, כאשר כל...

איך אנחנו יכולים לעזור?

סדר וארגון לבית

יד מכוונת ותומכת, למידת הצרכים והרצונות, תכנון מהלכים והוצאתם לפועל תוך מיצוי מלוא הפוטנציאל המרחב וקידום המטרות המוגדרות שלכם, ליצירת מרחב הרמוני לפי טעמכם ואורח חייכם

סדר וארגון לעסקים

מגוון פתרונות רחב לעסקים החל מסידור ניירת, ארכיב, שינוי ייעוד משרד, ארגון במרחב הפתול, מעברים קלים כחלום, הרצאות וסדנאות מעשיות

אריזה ופריקה

מעבר דירה / משרד יכול להיות אירוע מרגש שמזמן התחדשות והצלחה, אך יש לו גם היבטים מלחיצים וגוזלי זמן. אריזה נכונה של הרכוש לרגל מעבר דירה יכולה להקל על השהות בנכס הקיים עד לזמן המעבר, וגם להבטיח פריקה מסודרת ואפקטיבית לאחריו.

מעבר משרדים

מעבר משרד / עסק יכול להיות כאב ראש אחד גדול גם אם הדבר נעשה בשל גדילת המשרד והצלחתו, אך עם יד מכוונת וניהול הפרוייקט מא' עד ת', כאב הראש יתחלף בחיוך ענק מעבר כחלום - אמרתי כבר?

מעברים לגיל השלישי

לכל מעבר יש סיבה, בייחוד בגיל השלישי: יש מעברים בגלל סיבות בריאותיות, נגישות, רצון להיות קרובים לילדים והנכדים, רצון בחיי חברה ותרבות עשירים יותר, והרבה פעמים בגלל תחזוקה אין סופית של הבית הגדול שכבר רוב חדריו ריקים מדיירים - זו עבודה לא קלה, ואנו עושים זאת עם חיוך :-)

סדנאות והרצאות

מגוון הרצאות וסדנאות מעשיות לסדר וארגון שיעזרו במהלך שיגרת היום הלחוץ שלנו, זו לא סתם סלוגן - זו דרך חיים

קבעו איתנו פגישת היכרות

הצטרפו למאות לקוחות שכבר נהנים משיטת בא לי סדר לסידור, ארגון ומעבר דירה בקלות

או מלאו את הטופס הבא ואנו נחזור אליכם בהקדם

היי, כאן ענבל.. אשמח לעזור
אפשר לשלוח לי הודעת וואטסאפ!

דילוג לתוכן