סידור בתים שמבין אתכם

עם בא-לי סדר, סידור בית הופך לפרויקט משחרר ומעצים – הכי רחוק מעשר המכות שלפניכם… אם אתם זקוקים ליד מכוונת ומסורה שתמקד אתכם ותעזור לכם לממש את מטרותיכם, פנו אליי עכשיו לקבלת הצעת מחיר לפרויקטים של סידור בית, סידור משרד או בית עסק, ועוד.

לתמונות לפני ואחרי הסידור >>

 

עשר המכות של סידור בתים
כמעט כל פרויקט של סידור בית טומן בחובו כמה מ"עשר המכות" שלפניכם. כולם חוטאים בזה, וגם אני, לכן הכנתי רשימה של האתגרים הכי נפוצים והכי מיותרים בעת סידור בית:

 

1. צעצועים ובגדים של ילדים… גדולים
לרבים מהצעצועים, בגדים, חפצים ורהיטים ששימשו את ילדינו יש ערך סנטימנטלי רב עבורנו ואנו מתקשים להיפרד מהם. בפעמים אחרות מחשבה תכליתית יותר גורמת לנו להאמין שבבוא העת, כשיהיו לנו נכדים, הם ישמחו להשתמש בחפצים הללו. המציאות מוכיחה שבדרך כלל הורי הנכד – המשתמשים המקוריים של החפצים – מעדיפים דברים חדשים, תקינים, במצב טוב, ויבקשו מכם לשמור רק דברים בודדים בעלי ערך עבורם. הפעילו שיקול דעת ובחנו מה באמת קרוב לליבכם וכדאי לשמור, לעומת מה שבלוי ואינו בר תיקון.

2. כלי מטבח
כמו בסעיף הקודם, כמעט שאין פרויקט סידור בית שלא כולל דילול תכולת ארונות המטבח. מכיוון שיש לנו מנטאליות של עריכת נדוניה, וברבות מהמשפחות המסורתיות או הדתיות נהוג שיש כמה וכמה ערכות כלי מטבח, אצל רבים מאיתנו נשמרים סטים שלמים, סירים לגיבוי, תבניות, סכו"ם שמעולם לא נפתח וכיו"ב. סידור בית תמיד כרוך במידה מסוימת של חרדה שמא יזרקו בשוגג פריטים חשובים, אך יש לזכור שמרבית כלי המטבח ניתנים לרכישה בקלות ובמחיר זול יחסית, כך שאין טעם לאגור פריטים שישבו בארונות או בבוידעם ללא כל דורש. מוטב לתרום אותם למי שידו אינה משגת, ולשמור רק את מה שהנו בעל שימוש וערך ברורים.

3. תרופות
עם יד על הלב, איך נראה ארון התרופות שלכם? אחד הדברים שאני משתדלת תמיד להזכיר ללקוחות שלי לפני שנכנסים לפרויקט של סידור בית הוא שתרופות ומשחות פגות תוקף בתוך כשנתיים מיום רכישתן, וחלקן תקפות למשך חודשים בודדים בלבד. אין טעם לשמור תרופות שהאפקטיביות שלהן מוטלת בספק, ומומלץ לתחזק ארון תרופות מינימאליסטי שבו ניתן לאתר מה ישנו ומה חסר, ולא להניח שיודעים מה המצב ולהיווכח אחרת ברגע האמת.

4. תבלינים
כמו תרופות, תוקפם של רוב התבלינים פג בתוך כשנתיים, כולל תבלינים טחונים ועשבי תיבול מיובשים. לאחר מכן, הם מאבדים מטעמם העז, צוברים לחות ומושכים מזיקים. חליטות ותערובות פגות תוקף אפילו מהר מזה, ועל כן יש להקפיד על אחסון נכון שלהן. בין אם אתם שוקלים להיכנס לתהליך של סידור בית ובין אם לא, עשו לעצמכם טובה אחת: הציצו במדף התבלינים והשליכו את מה שאינו ראוי עוד לשימוש.

5. ניירת
כשזה מגיע למיון ניירת, הכלל פשוט: תדפיסי בנק ומשכורות כן, חשבונות לא. לפני שאתם ממהרים לזרוק את חשבון הארנונה מהחודש שעבר, אסביר: אם עברו למעלה משלוש שנים מאז ששילמתם את החשבון, אין עוד טעם לשמור על הספח שמאשר ששילמתם אותו. לו היה קיים חוב על שמכם, בשלב זה הייתם מקבלים התרעה אודותיו, או חס וחלילה זוכים למכתב מההוצאה לפועל. לאחר שלוש שנים, ניתן בהחלט להשליך את החשבונות אל פח מחזור הנייר. לעומת זאת, הבנקים גובים כסף על הנפקת הצהרות על מצב החשבון שלכם, וברוב המקרים ידרשו כמה ימים להנפקת מידע כמבוקשכם, לכן מוטב לשמור על המידע שברשותכם ולצמצם את הצורך בביקור בסניף הבנק שלכם. גם על המשכורות חשוב לשמור למקרה שיעלה הצורך להציג הוכחת הכנסה מול אחת הרשויות. מידע על משכורות יכול להיות קשה לשחזר, ועל כן מוטב לא להשאיר מקום למקריות.

6. בגדים, בגדים, בגדים
לא תאמינו עבור כמה מהלקוחות שלי צמד המילים "סידור בית" משמעו בעצם "סידור ארון בגדים". המכה הקשה ביותר נופלת על הבגדים שכבר לא מתאימים לנו – בין אם בגלל המידה או בין אם בגלל הסגנון – ואנו שומרים מתוך תקווה שביום מן הימים משהו ישתנה (בהם, או בנו). כלל האצבע הפשוט אומר שאם חלפה יותר מחצי שנה ולא לבשתם את הבגד, סביר שכבר לא תלבשו אותו.

7. פרויקטים ואוספים לא ממומשים
כמו שהבגדים מעניקים לנו תקווה לשינוי או גורמים לנו להתרפק על חסד נעורים, כך גם פרויקטים ומיני אוספים שהתחלנו לצבור מבלי לממש את הפוטנציאל שלהם. אין בכוונתי לומר שאם ברצונכם להתחייב אל סידור בית כהלכתו אז המשמעות היא שצריך לוותר על תחומי עניין, אבל כן כדאי למצוא מקום ייעודי בבית לאוסף ולהציג אותו כך שתתחייבו להשלים אותו בפרק זמן סביר. באשר לפרויקטים שזנחתם, שאלו את עצמכם אם באמת ובתמים תרצו להשלימם, ואם תחושו סיפוק לאחר ההשלמה, או שכבר איבדתם את הלהט. אם התשובה לשאלות הראשונות היא "כן", סידור בית יכול לפנות לכם בדיוק את הזמן והאנרגיה הנחוצים להשלמת המשימה.

8. ספרים
אין דבר שמרהט את הבית בצורה יפה ונעימה כמו ספרים, אבל לכולנו יש כותרים שהיינו יכולים לחיות גם בלעדיהם. העבירו אותם הלאה לחברים או תרמו לעמותות וחנויות יד שנייה, וכך יתפנה לכם מקום על המדף להרפתקאות חדשות.

9. חדר אורחים או חדר עבודה
אם התפנה לכם חדר נוסף בבית, המחשבה הראשונה היא בדרך כלל להסבו לחדר עבודה או לחדר אורחים, אבל שניהם יכולים להיוותר מיותמים ממבקרים אם לא לוקחים בחשבון באמת ובתמים את אורח חייכם. גם אם הרעיונות הללו מקובלים ונפוצים, זה לא אומר שהם מתאימים לכם, אז אל תחששו להעיז ולחלום בגדול. אולי זו ההזדמנות להקים חדר ארונות מרווח ומפנק, עם פינת ישיבה ומראות גדולות? אולי דווקא מתחשק לכם חדר כביסה משודרג, עם קרש גיהוץ שמחובר לקיר ושפע מקום לייבוש ולתלייה? מה עם חדר מדיטציה מרגיע, או חדר ממוזג עם כמה מכשירי כושר וטלוויזיה רחבה? האורחים יהנו לבלות אצלכם, אבל יצטרכו לישון בחדר מלון..!

10. חלקי אלקטרוניקה וכבלים
שום סדר בבית לא מושלם בלי סקירה של המגירות, וזוהי ממלכתם של חלקי האלקטרוניקה והכבלים. בניילונים קטנים, עטופים או משוחררים, מסובכים זה בתוך זה, עם חלק חסר ועם חלק שלא מתאים: כל המטענים והמחברים שאנו מלקטים מוצאים את עצמם בדרך כלל דחוקים לתוך מגירה, ללא דורש. שמרו רק את מה שתקין ומתאים למוצרי האלקטרוניקה שברשותכם.

כיצד מתבצע הליך סידור בתים?

בעשורים האחרונים עלתה רמת החיים ואתה השתנו שני גורמים, מצד אחד כמות החפצים והרכוש בבית...

שינויי יעוד חדר והתאמה לצרכים

החיים שלנו משתנים מהר יותר מהבתים שלנו. ילדים שעוזבים את הבית, הורים שמזדקנים, התחלת עבודה...

פריקה וסידור

עם בא-לי סדר, סידור הבית לאחר מעבר דירה מתחיל ומסתיים בימים שלאחר המעבר, כאשר כל...

איך אנחנו יכולים לעזור?

סדר וארגון לבית

יד מכוונת ותומכת, למידת הצרכים והרצונות, תכנון מהלכים והוצאתם לפועל תוך מיצוי מלוא הפוטנציאל המרחב וקידום המטרות המוגדרות שלכם, ליצירת מרחב הרמוני לפי טעמכם ואורח חייכם

סדר וארגון לעסקים

מגוון פתרונות רחב לעסקים החל מסידור ניירת, ארכיב, שינוי ייעוד משרד, ארגון במרחב הפתול, מעברים קלים כחלום, הרצאות וסדנאות מעשיות

אריזה ופריקה

מעבר דירה / משרד יכול להיות אירוע מרגש שמזמן התחדשות והצלחה, אך יש לו גם היבטים מלחיצים וגוזלי זמן. אריזה נכונה של הרכוש לרגל מעבר דירה יכולה להקל על השהות בנכס הקיים עד לזמן המעבר, וגם להבטיח פריקה מסודרת ואפקטיבית לאחריו.

מעבר משרדים

מעבר משרד / עסק יכול להיות כאב ראש אחד גדול גם אם הדבר נעשה בשל גדילת המשרד והצלחתו, אך עם יד מכוונת וניהול הפרוייקט מא' עד ת', כאב הראש יתחלף בחיוך ענק מעבר כחלום - אמרתי כבר?

מעברים לגיל השלישי

לכל מעבר יש סיבה, בייחוד בגיל השלישי: יש מעברים בגלל סיבות בריאותיות, נגישות, רצון להיות קרובים לילדים והנכדים, רצון בחיי חברה ותרבות עשירים יותר, והרבה פעמים בגלל תחזוקה אין סופית של הבית הגדול שכבר רוב חדריו ריקים מדיירים - זו עבודה לא קלה, ואנו עושים זאת עם חיוך :-)

סדנאות והרצאות

מגוון הרצאות וסדנאות מעשיות לסדר וארגון שיעזרו במהלך שיגרת היום הלחוץ שלנו, זו לא סתם סלוגן - זו דרך חיים

קבעו איתנו פגישת היכרות

הצטרפו למאות לקוחות שכבר נהנים משיטת בא לי סדר לסידור, ארגון ומעבר דירה בקלות

או מלאו את הטופס הבא ואנו נחזור אליכם בהקדם

היי, כאן ענבל.. אשמח לעזור
אפשר לשלוח לי הודעת וואטסאפ!

דילוג לתוכן