כל מה שחשוב לדעת על סידור מטבח

זה יכול להגיע מיד עם ההתקנה של ארונות מטבח חדשים לאחר החלפה של המטבח או שיפוץ הבית, זה יכול להיות רגע אחרי שנכנסתם לבית חדש שקניתם או שכרתם ואתם חושבים איך להפוך את המטבח ליעיל ופונקציונאלי יותר, ויכול להיות סתם כי נמאס לכם אי הסדר בארונות המטבח, נמאס לכם לחפש כל דבר שאתם צריכים ונמאס לכם לראות את הכול בערבוביה בלי סדר הגיוני. סידור ארונות מטבח יהפוך את החיים שלכם לקלים יותר ופשוטים יותר. המטבח הוא אחד האזורים הכי חשובים והכי שימושיים בבית לכל בני הבית, גם אם אתם לא מחובבי הבישול והאפייה ובעיקר אם אתם מאלו שמבלים שעות רבות במטבח.

סידור מטבח – מה עם הכלים שלא עושים בהם שימוש?
לרבים מאתנו יש נטייה לאגור וזה לא נוגע רק למה שיש במטבח אלא לכל מה שיש בבית. אם תבדקו, בטוח יש כלים שלא עשיתם בהם שימוש וגם אין לכם כוונה כזו בעתיד, אם בגלל שאתם לא אוהבים את הסגנון אבל קיבלתם אותם במתנה ולא נעים לכם ואם בגלל כל סיבה אחרת. כלים שאין להם ערך סנטימנטלי עבורכם, תעשו טובה לעצמכם והיפטרו מהם בהקדם. הם סתם תופסים מקום ומוסיפים לבלגן שאתם רוצים לסדר סוף סוף, ובטוח שיהיה מי שישמח לקבל אותם.

סידור הארונות בהתאם לשימושיות
הסידור של הארונות שישנם במטבח מתחיל עם מעבר על מה שיש בהם וחשיבה על השימושיות שלהם. אם יש לכם לדוגמא כלים כמו כלי הגשה מיוחדים שאתם מוציאים רק כשמגיעים אליכם אורחים ואתם לא מאלו שמארחים כל שני וחמישי, הכלים הללו יכולים להיות במקום שאינו בהישג יד. אם אתם מאלו שאופים בלי סוף הכלים הרלוונטיים צריכים להיות בהישג יד כדי שתוכל להגיע אליהם בקלות ובמהירות.

ריכוז לפני נושאים
עוד שלב חשוב במסגרת סידור מטבח הוא ריכוז של מה שיש בארונות לפי נושאים. אל תערבבו אוכל עם כלים ואל תערבבו נושאים שונים. כך לדוגמא כל מה שקשור לקפה צריך להיות במקום אחד – הקומקום, הכפיות, הספלים, וכמובן הקפה והסוכר. תארו לעצמכם שאתם קמים בבוקר וכל מה שאתם רוצים היא כוס קפה בשביל לפתוח את היום, ואתם עסוקים בחיפוש מתיש אחר כל האלמנטים הקשורים בה… זה לא נעים וזה מרגיז ואפשר למנוע את זה עם סידור פשוט.

חלוקה לפי קבוצות
עכשיו כשאין כלים מיותרים במטבח שלכם אתם יכולים להתחיל ולחלק אותם לפי קבוצות. לפי סוג שימוש – תבניות אפייה, כלי הגשה, קערות לסלט וכדומה. לפי החומר שלהם – זכוכית, פלסטיק, עץ וכדומה, וכמובן לפי סוג – מחבתות, סירים, צלחות… במידה ומדובר על מטבח כשר כל קבוצה כזו תחולק לפי חלבי, בשרי ופרווה.

התאמת הסדר במטבח לילדים
"ילדים זה שמחה" כבר נאמר אבל ילדים זה גם לא מעט בלגן… בית עם ילדים קטנים הוא בית הומה, בית מועד למפגעים וגם במטבח צריך לתת את הדעת לכמה דברים חשובים כשמסדרים אותו. לדוגמא, אם יש לכם ילדים קטנים אל תשימו כלים שבירים בגובה כזה שהם יוכלו להגיע אליהם בקלות. מצד שני, אם אתם רוצים להקנות עצמאות לילדים שלכם ורוצים להרגיל אותם להסתדר לבד, תדאגו שכלי הפלסטיק שלהם יהיו בהישג ידם וכך הם יוכלו להסתדר לבד ופחות יטרידו אתכם.

אסתטיקה וקופסאות
סידור מטבחים נוגע לא רק למיקום של הכלים והחפצים השונים אלא גם לאסתטיקה ולניקיון הארונות כמו גם למראה המסודר שלהם. שימו גליל ניילון או מגבות נייר על המגירות והמדפים כמו גם על הכלים וכך תשמרו על המטבח נקי. בנוסף, מומלץ לרכוש קופסאות פלסטיק ולרכז בהם דברים כמו תבלינים, כך שגם אם יישפך משהו, לא תצטרכו לנקות את כל הארון או המגירה אלא רק את מיכל הפלסטיק.

סידור המטבח והארונות שבו הוא פרויקט שמצריך חשיבה וגם לא מעט עבודה אבל הם משתלמים בעיקר לטווח הרחוק. מטבח מסודר הוא מטבח נוח יותר וכייפי יותר לשימוש, מטבח שיש יותר מוטיבציה לעבוד בו, לבשל ולאפות בו, וזהו מטבח שגם נעים יותר לארח בו אנשים. אל תתעצלו, סדרו את המטבח והפכו אותו לפונקציונאלי עבורכם ועבור בני הבית.

כיצד מתבצע הליך סידור בתים?

בעשורים האחרונים עלתה רמת החיים ואתה השתנו שני גורמים, מצד אחד כמות החפצים והרכוש בבית...

שינויי יעוד חדר והתאמה לצרכים

החיים שלנו משתנים מהר יותר מהבתים שלנו. ילדים שעוזבים את הבית, הורים שמזדקנים, התחלת עבודה...

פריקה וסידור

עם בא-לי סדר, סידור הבית לאחר מעבר דירה מתחיל ומסתיים בימים שלאחר המעבר, כאשר כל...

איך אנחנו יכולים לעזור?

סדר וארגון לבית

יד מכוונת ותומכת, למידת הצרכים והרצונות, תכנון מהלכים והוצאתם לפועל תוך מיצוי מלוא הפוטנציאל המרחב וקידום המטרות המוגדרות שלכם, ליצירת מרחב הרמוני לפי טעמכם ואורח חייכם

סדר וארגון לעסקים

מגוון פתרונות רחב לעסקים החל מסידור ניירת, ארכיב, שינוי ייעוד משרד, ארגון במרחב הפתול, מעברים קלים כחלום, הרצאות וסדנאות מעשיות

אריזה ופריקה

מעבר דירה / משרד יכול להיות אירוע מרגש שמזמן התחדשות והצלחה, אך יש לו גם היבטים מלחיצים וגוזלי זמן. אריזה נכונה של הרכוש לרגל מעבר דירה יכולה להקל על השהות בנכס הקיים עד לזמן המעבר, וגם להבטיח פריקה מסודרת ואפקטיבית לאחריו.

מעבר משרדים

מעבר משרד / עסק יכול להיות כאב ראש אחד גדול גם אם הדבר נעשה בשל גדילת המשרד והצלחתו, אך עם יד מכוונת וניהול הפרוייקט מא' עד ת', כאב הראש יתחלף בחיוך ענק מעבר כחלום - אמרתי כבר?

מעברים לגיל השלישי

לכל מעבר יש סיבה, בייחוד בגיל השלישי: יש מעברים בגלל סיבות בריאותיות, נגישות, רצון להיות קרובים לילדים והנכדים, רצון בחיי חברה ותרבות עשירים יותר, והרבה פעמים בגלל תחזוקה אין סופית של הבית הגדול שכבר רוב חדריו ריקים מדיירים - זו עבודה לא קלה, ואנו עושים זאת עם חיוך :-)

סדנאות והרצאות

מגוון הרצאות וסדנאות מעשיות לסדר וארגון שיעזרו במהלך שיגרת היום הלחוץ שלנו, זו לא סתם סלוגן - זו דרך חיים

קבעו איתנו פגישת היכרות

הצטרפו למאות לקוחות שכבר נהנים משיטת בא לי סדר לסידור, ארגון ומעבר דירה בקלות

או מלאו את הטופס הבא ואנו נחזור אליכם בהקדם

היי, כאן ענבל.. אשמח לעזור
אפשר לשלוח לי הודעת וואטסאפ!

דילוג לתוכן